Witamy w Layers of Fear!

Layers of Fear łączy elementy psychodelicznego horroru i gry przygodowej. Opowiada o obłąkanym malarzu, który usiłuje stworzyć dzieło życia.

Osią rozgrywki jest przemierzanie nieustannie zmieniających się korytarzy tajemniczego domu. Po drodze znaleźć można osobiste przedmioty bohatera, które opowiadają jego mroczną i niepokojącą historię.

Layers of Fear opiera się na eksploracji, ale możesz grać także dla atmosfery grozy i niesamowitych doznań wizualnych.

Mamy nadzieję, że nasza gra przypadnie Ci do gustu!

Bloober Team
Rozpoczynasz grę w głównym hallu posiadłości. Wczesne fazy gry pozwalają zapoznać się z otoczeniem i oswoić się z mechanikami gry. Po zdobyciu klucza do pracowni bohatera rozpoczyna się właściwa rozgrywka - dom zaczyna przechodzić transformacje, prowadząc Cię przez kolejne pokoje i korytarze, których jeszcze przed chwilą tam nie było. W niektórych pokojach odnajdziesz kluczowe przedmioty, popychające historię do przodu. Po odwiedzeniu każdego z kluczowych pokojów ponownie znajdziesz się w pracowni.

Pamiętaj, że nie jesteś sam. Przemierzając dom, co jakiś czas natkniesz się na tajemniczego wroga. Miej się na baczności, gdyż nie posiadasz żadnej broni. Jeśli jednak zachowasz ostrożność, może udać Ci się uniknąć niepożądanych spotkań.

Pamiętaj także, by zwracać uwagę na otoczenie - odgrywa ono kluczową rolę!
Opisy przycisków:
Anuluj/Wstecz
Szybki chód
Interakcja (przytrzymaj +)
Ruch
Patrzenie/Zbliżenie (wciśnij)
Zmiana profilu
Opcje / Menu
Menu Start konsoli Xbox

Możesz odwrócić kierunki osi X i Y w menu opcji.
Możesz dostosować czułość drążków analogowych w menu opcji.
Do każdego profilu Xbox przypisany jest osobny plik zapisu.

Stan gry zapisywany jest automatycznie po dojściu do punktu kontrolnego. Każdy kolejny pokój uznawany jest za punkt kontrolny. Po wczytaniu lub kontynuacji gry znajdziesz się w Pracowni, ale kolejnym pokojem, do którego przejdziesz, będzie ten, w którym ostatnio zakończono grę.

Niektóre sekwencje pomieszczeń uznawane są za jeden pokój. W takich przypadkach, po wczytaniu gry, znajdziesz się na początku danej sekwencji.

Uwaga! Stan gry nie zostanie zapisany dopóki po raz pierwszy nie opuścisz Pracowni!
Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, lub błędy w grze, wyślij e-mail na adres

support@layersoffear.com

Tytuł wiadomości powinien zaczynać się od platformy na której grasz, czyli w tym przypadku "[Xbox] tytuł". Prosimy o jak najdokładniejsze opisanie problemu. Jeśli to możliwe, prosimy także o załączenie zrzutu ekranu, na którym zilustrowano problem.

Lista znanych błędów i problemów dostępna jest na naszym forum, pod adresem
forum.blooberteam.com

w dziale Layers of Fear Xbox Board (aby uzyskać dostęp do forum, musisz posiadać zarejestrowane konto)
Kontakt: http://support.aspyr.com

Adres e-mail naszego biura: biuro@blooberteam.com