Never Alone

Never Alone to pierwsza gra wideo stworzona we współpracy z żyjącą w Arktyce społecznością plemienia Inuitów. Gra jest inspirowana historią o Kunuuksaayuce, którą przekazywano sobie przez tysiące lat. W naszej historii pochodząca z plemienia Inuitów dziewczynka o imieniu Nuna oraz towarzyszący jej lis polarny wyruszają, aby poznać przyczynę serii potężnych zamieci śnieżnych, które zagrażają istnieniu jej rodzinnej dziewczynki.

Mając u boku lisiego towarzysza podróży, Nuna będzie przemierzać mroźną tundrę, skakać z jednej zdradzieckiej kry na drugą, stawiać czoła znanym i nieznanym przeciwnikom i podążać naprzód, aby ocalić swój świat.

W Never Alone można grać w trybie jednego gracza i przełączać pomiędzy Nuną i Lisem za pomocą przycisku albo z udziałem drugiego gracza w trybie współpracy.

Never Alone: Foxtales

Znam inną historię. Przekazał mi ją człowiek o imieniu Panik. Było dwoje przyjaciół. Jedno było walecznym zawodnikiem w inuickich grach oraz dobrym myśliwym. a drugie wspaniale pływało. Oboje byli bardzo odważni. Ilekroć musieli przepłynąć morze z Deering do Kotzebue, jako wioseł w łodzi używali tylko wierzby.

Nuna i Lis powracają w dodatku Never Alone: Lisie opowieści, pierwszym rozszerzeniu wydanej w 2014 roku i obsypanej nagrodami niezależnej gry Never Alone (Kisima Ingitchuna).

Wsiądź do swojego umiaq (kanoe wykonanego z foczych skór) i przemierzaj przybrzeżne wody, rzeki i jeziora północno-zachodniego rejonu Alaski. Wiosłuj pośród fal, tafli lodowych i progów rzecznych lub zanurkuj i wybierz się w podróż po dnie morskim, tajemniczych jaskiniach i zatopionej wiosce.

Przełączaj pomiędzy Nuną i Lisem w trybie jednego gracza albo zagraj ze znajomym w lokalnym trybie współpracy. przez trzy zupełnie nowe poziomy. Tylko dzięki współpracy Nuna i Lis będą w stanie ocalić nowego przyjaciela i pokonać nieoczekiwanego wroga.

Dodatek Lisie opowieści, opracowany przy współpracy rdzennych mieszkańców Alaski, przypomina nam, że nawet najmniejsi spośród nas zasługują na szacunek.

Przemieść
Skok
Przełącz postacie (tylko gra dla jednego gracza)
Opieraj się wiatrowi (Never Alone) / Przytrzymaj Paddle (Foxtales)
Interakcja
Bolas (Never Alone)
Obejrzyj świadectwo kulturalne
Pauza

Never Alone

Podczas swojej wyprawy Nuna i Lis muszą dużo biegać i skakać. Przytrzymanie przycisku , pozwala im oprzeć się potężnym porywom wiatru w czasie wielkiej zamieci. Jednocześnie obie postacie potrafią wykonywać różne czynności, dzięki którym mogą sobie pomagać.

Kiedy Nuna zdobędzie bolas, może nim rzucać. Wymaga to wycelowania za pomocą przesunięcia do tyłu, a następnie szybkiego przesunięcia w kierunku, w którym chce się go rzucić. Zdolności Nuny obejmują zdolność wchodzenia po drabinie i linie (). Na niektórych linach Nuna może się rozhuśtać się w lewo i prawo za pomocą . Nuna może wchodzić w interakcję z niektórymi przedmiotami (należy w tym celu przytrzymać przycisk ).

Fox jest bardziej zwinny od Nuny, dlatego może wspinać się po ścianach za pomocą (przycisk ). Potrafi również zeskakiwać do tyłu ze ścian. Można to zrobić przesuwając w kierunku odwrotnym i naciskając przycisk . Lis może zmieścić się w niewielkich przestrzeniach, do których Nuna nie ma dostępu, a także obniżać dla niej linę (przycisk ).

W trybie dla jednego gracza przycisk pozwala przełączać pomiędzy Nuną i Lisem. W dowolnym momencie do gry może dołączyć drugi gracz. Wystarczy, że naciśnie dowolny przycisk na drugim kontrolerze. Jeżeli drugi gracz chce opuścić grę, może wybrać w menu pauzy opcję „Wycofaj się z gry”, co spowoduje powrót do gry w trybie dla jednego gracza.

Foxtales

W dodatku Lisie opowieści Nuna i Lis podróżują w łodzi. Przytrzymanie przycisku umożliwia Nunie znajdującej się w łodzi podniesienie wiosła. Aby wiosłować, należy wykonywać półkoliste ruchy za pomocą , przytrzymując jednocześnie przycisk .

Pomocne duchy zrzucają kamienie, które Nuna może podnieść, upuścić i rzucić za pomocą przycisku . Kamieni można użyć do przebijania się przez lód blokujący drogę.

Podczas swojej podróży Nuna i Fox napotkają sowy, które zbierają się w miejscach o ważnym znaczeniu. Kiedy spotykają się z upierzonym przyjacielem, sowa postanawia poszukać schronienia w innym miejscu i zostaje odblokowane świadectwo kultury.

Świadectwa kultury przedstawiają członków rdzennej społeczności zamieszkującej Alaskę, dzielących się wiedzą, opowieściami i sposobem myślenia kultury Inuitów. Można je obejrzeć od razu po odblokowaniu. Wystarczy nacisnąć przycisk albo w dowolnym momencie przejść do sekcji „Świadectwa kultury” w głównym menu.

Naciśnięcie przycisku w dowolnym momencie zatrzymuje grę i powoduje otwarcie menu:

Powrót do gry

Powrót do podróży Nuny i Lisa.

Tryb gry

Jeżeli podłączony jest drugi kontroler, pierwszy użytkownik może przełączać pomiędzy trybem dla jednego gracza i trybem współpracy.

Rozpocznij ponownie od punktu kontrolnego

Ta opcja przywraca stan gry do momentu, w którym po raz ostatni zapisano rozgrywkę, co powoduje, że wszystkie ewentualne postępy dokonane od chwili ostatniego zapisu zostaną utracone.

Świadectwa kultury

Tu znajduje się pełna lista świadectw kultury. Odblokowane świadectwa kultury można obejrzeć z poziomu tej listy lub głównego menu.

Opcje

Wybór tej pozycji spowoduje otwarcie menu zawierającego opcje konfiguracji gry, takie jak głośność dźwięku i wyświetlanie napisów.

Życie w Arktyce jest ciężkie. Oto kilka wskazówek, które pomogą nowym podróżnikom w trakcie wyprawy.

Aby skoczyć, przytrzymaj przycisk

Przycisk umożliwia wykonywanie skoków przez Nunę i Lisa. Dłuższe przytrzymanie przycisku pozwala na dłuższy skok.

Nie zbliżaj się do wody

Pomimo, że Lis ma futro, a Nuna nosi grubą kurtkę ze skóry karibu, żadne z nich nie może przetrwać w lodowatej arktycznej wodzie. Nie zbliżaj się do wody i pozostań przy życiu.

Pomocne duchy

Kiedy Lis znajduje się wystarczająco blisko duchowego pomocnika, stanie się on widoczny dla Nuny i pomoże dwójce bohaterów w dalszej drodze. Zanim Nuna będzie mogła wejść w interakcję z duchem, musi on w pełni się zmaterializować. Przed wskoczeniem na ducha należy zwrócić uwagę na pulsujące światło na jego powierzchni.

Skoki na wietrze (Never Alone)

Nieustająca śnieżna zamieć nie zawsze musi być zła — podczas podróży Nuna i Lis będą musieli czasami zaczekać na wichurę, by dotrzeć do miejsc niedostępnych w żaden inny sposób.

Użyj bolasa (Never Alone)

Kiedy Nuna znajdzie się w posiadaniu bolasa, może użyć go w wielu sytuacjach. Jeżeli łamigłówka jest zbyt trudna, a ścigający cię przeciwnik zbyt nieustępliwy, nie zapominaj o bolasie.

Wiosło (Foxtales)

Przytrzymanie przycisku przycisku umożliwia Nunie znajdującej się w łodzi podniesienie wiosła. Aby wiosłować i poruszać się łodzią, wykonuj półkoliste ruchy za pomocą , przytrzymując jednocześnie przycisk .

Podnieś Obiekt (Foxtales)

Pomocne duchy zrzucają kamienie, które Nuna może podnieść, upuścić i rzucić za pomocą przycisku . Kamieni można użyć do przebijania się przez lód blokujący drogę.

Masz pytanie dotyczące gry? Wyślij wiadomość e-mail na adres support@neveralonegame.com lub odwiedź stronę http://neveralonegame.com.