ZAPRASZAMY DO GRY FORZA HORIZON 2

Czy jesteś gotów na wycieczkę życia? Forza Horizon 2 na konsolę Xbox One zabierze cię na wycieczkę po zachwycającej Europie. Kuszący świat pełen przygód zachęca do zwiedzania.

ŁĄCZNOŚĆ SIECIOWA W USŁUDZE XBOX LIVE

Forza Horizon 2 wykorzystuje możliwości konsoli Xbox One i Xbox Live. Pozwalają one płynnie i natychmiastowo łączyć się z trybem Horizon Online, który umożliwia współdziałanie i rywalizację w społeczności graczy Forza.

Nawet jeśli nie grasz w trybie online, możesz brać udział w rywalizacji z drivatarami innych graczy, których zachowanie, sterowane przez konsolę Xbox Live, odzwierciedla zachowanie rzeczywistych przeciwników.

Konkurencje nie ograniczają się do wyścigów: niezależnie od tego, czy ścigasz się, grając jako król, czy wyciskasz pełną moc z silnika w strefie kontroli prędkości, gra Forza Horizon 2 przekazuje ci aktualizacje dotyczące rywali, informując o pokonaniu znajomych lub członków klubu.

WSPANIAŁA WYCIECZKA

Każde wydarzenie w grze Horizon 2 znajduje się na trasie wycieczki. Podróżuj ze znajomymi (lub ich drivatarami) po Francji i Włoszech i ścigaj się o złoto w ponad 150 mistrzostwach.

Jeśli wygrasz w wystarczająco wielu mistrzostwach, zostaniesz zaproszony do udziału w finałach festiwalu Horizon, w których można wygrać dodatkowe nagrody i zaznać jeszcze większej swobody.

REALIZM W GRZE FORZA

Niezależnie od tego, czy używasz kontrolera bezprzewodowego dla konsoli Xbox One czy obsługiwanej kierownicy wyścigowej, najlepszy w swojej klasie silnik fizyki gry Forza sprawia, że zawsze, gdy guma dotknie drogi, czekają cię niezwykle realistyczne przeżycia.

Gracze, którzy po raz pierwszy mają do czynienia z wyścigami Forza, mogą skorzystać z dużego wyboru opcji wspomagania, takich jak kontrola trakcji, pozwalająca utrzymać stabilność pojazdu, czy ABS, usprawniające hamowanie.

ZASADY MISTRZOSTW

Na każdym etapie wycieczki Horizon bierzesz udział w mistrzostwach. Poszczególne mistrzostwa są ograniczone do określonego typu samochodów i składają się z wielu wydarzeń.

Po każdym wyścigu w mistrzostwach gracz uzyskuje punkty za zdobyte miejsce. Po zakończeniu każdego wyścigu w mistrzostwach zwycięzca otrzymuje trofeum.

Odwiedzając centrum docelowe, możesz zmienić mistrzostwa, w których bierzesz udział.

CENTRA DOCELOWE

W centrum docelowym można zmienić wybrane mistrzostwa, odwiedzić warsztat oraz wyszukać i kupić samochód w salonie samochodowym.

OSTRZEŻENIE — zmiana mistrzostw spowoduje utratę postępu w bieżących mistrzostwach.

ZAWODY POKAZOWE

Zawody pokazowe to wydarzenia specjalne organizowane na festiwalu Horizon. Zamiast ścigać się z innymi samochodami, stawisz czoła takim pojazdom jak balony na gorące powietrze lub pociągi!

UMIEJĘTNOŚCI PROWADZENIA SAMOCHODU

W grze Forza Horizon 2 umiejętności można zdobyć na wiele sposobów, ale należy jak najlepiej opanować drifting i omijanie ruchu ulicznego. Staraj się jechać stylowo. Łącz umiejętności, aby uzyskać jak najwyższy wynik.

ODBLOKOWYWANIE ZALET

W miarę wykorzystywania umiejętności wypełniać się będzie pasek umiejętności. Po całkowitym wypełnieniu paska umiejętności gracz zdobywa punkt umiejętności.

Punkty umiejętności można wydawać na odblokowanie zalet, które zapewniają dodatkowe nagrody i zdolności. Odblokowanie zalety umożliwia odblokowanie kolejnych, powiązanych z nią zalet. Zakup zalety poza siecią zalet kosztuje więcej punktów umiejętności, dlatego należy odpowiednio zaplanować ich odblokowywanie!

LISTA ŻYCZEŃ

Lista życzeń w grze Horizon obejmuje 30 wielkich rzeczy, które MUSISZ zrobić tego lata. Aby rozpocząć wyzwanie, trzeba znaleźć samochód z listy życzeń i go uruchomić.

Lista życzeń zawiera wyzywania należące do pięciu kategorii ogólnych:

 1. Wyścig do danego miejsca
 2. Przekroczenie określonej prędkości w strefie radarowej
 3. Przekroczenie określonej prędkości w strefie szybkości
 4. Wykorzystanie określonej umiejętności
 5. Osiągnięcie wyniku umiejętności

ZMIANA LIST

Lista życzeń Horizon jest podzielona na dwie części. Wchodząc na listę życzeń na karcie postępu w centrali gry, gracz może wybrać część, która ma być obecnie aktywna.

W przyszłości do listy życzeń w grze Forza Horizon 2 zostanie dodanych więcej wyzwań, dlatego warto regularnie sprawdzać nowości.

PROMOCJA HORIZON

Zwiedzając Europę, możesz zarobić dodatkową gotówkę, robiąc zdjęcia różnych samochodów biorących udział w festiwalu.

Aby zrobić zdjęcie, wstrzymaj grę i wybierz tryb zdjęć na stronie głównej. Każde zdjęcie nowego samochodu zespół Public Relations festiwalu Horizon nagradza kredytami.

ZAPOMNIANE WOZY

W Europie można znaleźć 10 rzadkich samochodów, które stoją nietknięte od wielu lat. Są to zapomniane wozy. Czasami podczas jazdy usłyszysz plotkę o przybliżonym miejscu postoju zapomnianego wozu.

Gdy usłyszysz taką plotkę o zapomnianym wozie, poszukaj go w zacienionym obszarze na mapie. Po znalezieniu samochodu Ashley, która jest mechanikiem festiwalowym, bezpłatnie przywróci mu dawną świetność. Jeśli chcesz, aby samochód został naprawiony natychmiast, możesz zapłacić kredytami.

TABLICE PREMIOWE

Organizatorzy festiwalu ukryli ogromną liczbę tablic premiowych we Włoszech i Francji. Po każdym rozbiciu tablicy otrzymujesz PD lub zniżkę na szybką podróż.

WYŚCIGI JEDEN NA JEDNEGO

Gdy podróżując po Europie, zobaczysz drivatara, możesz go wezwać do wyścigu jeden na jednego. Jedź blisko za drivatarem i na znak rozpocznij wyścig.

KAMERY MIERZĄCE PRĘDKOŚĆ

W całej Francji i Włoszech ustawione zostały kamery mierzące prędkość na festiwalu Horizon, aby uczestnicy mogli rejestrować najlepsze prędkości na określonych odcinkach drogi.

Istnieją dwa rodzaje kamer:

 1. Strefa radarowa — rejestruje prędkość w momencie przejazdu
 2. Strefa szybkości — rejestruje średnią prędkość między dwoma punktami

ANNA

Anna to Asystentka Nowej Nawigacji Automatycznej. Pomaga w nawigacji po Europie. ANNĘ można również aktywować w jakimkolwiek momencie jazdy dowolnej w trybie solo, wypowiadając słowo ANNA.

Po aktywacji na ekranie zostaną wyświetlone wszystkie oferowane przez ANNĘ sposoby pomocy. Aby aktywować odpowiednią funkcję, wystarczy wypowiedzieć powiązane z nią wyrażenie wyświetlane na ekranie.

Jeżeli po wywołaniu ANNY stwierdzisz, że nie chcesz wydawać polecenia, wystarczy powiedzieć „Cancel” (Anuluj), aby wyczyścić ekran.

UŁATWIENIA

Jeśli masz trudności w kontrolowaniu samochodu, możesz uruchomić jedno z wielu ułatwień dostępnych w grze Forza.

Aby uzyskać dostęp do menu ułatwień, wybierz kartę Ustawienia na ekranie głównym w centrali gry.

RADIO

W grze Forza Horizon 2 masz do dyspozycji wiele stacji radiowych. Po przyjeździe na festiwal uzyskasz dostęp do pierwszych trzech. Pozostałe zostaną odblokowane w miarę postępów w trakcie wycieczki.

WYCIECZKA ONLINE

Wycieczka online umożliwia grupie graczy rywalizację podczas podróży po Europie i udziału w różnych zawodach.

Twoim celem w każdym wydarzeniu jest zdobyć jak największą liczbę PD w rankingu, ścigając się czysto i z klasą. Po zakończeniu czterech wydarzeń u celu rozpoczyna się głosowanie i podejmowana jest decyzja o lokalizacji następnej wycieczki.

JAZDA DOWOLNA ONLINE

Jazda dowolna online umożliwia grupie graczy rywalizację w wybranych przez nich wydarzeniach Horizon.

Aby rozpocząć wydarzenie, należy podjechać do aktywatora wydarzenia, wybrać ustawienia i poczekać na resztę graczy.

SESJE PRYWATNE

Sesja prywatna umożliwia rozpoczęcie sesji online ograniczonej do wybranych graczy.

Taką sesję można rozpocząć, wybierając kartę sesji prywatnej na karcie Social w centrali gry.

ZLOTY SAMOCHODOWE

Zloty samochodowe dają możliwość interakcji z szerszą społecznością gry Forza. Na zlocie samochodowym można rozmawiać z innymi graczami, pobierać projekty lub piosenki i bawić się do woli w sesji online.

KRÓL

W tym trybie celem jest zdobycie i utrzymanie korony. Jeśli nie jesteś królem, wykorzystaj pomniejszoną mapę, aby zlokalizować obecnego króla i zderzyć się z nim. Jeśli jesteś królem, wykorzystaj otoczenie do ucieczki przed innymi graczami.

ZARAŻONY

W tym trybie gry musisz unikać zarażenia przez innych graczy (zderzenia z ich samochodami). Jeśli zostaniesz zarażony, musisz polować na innych graczy, aby ich zainfekować!

WYŚCIG GRUPOWY

W trybie wyścigu grupowego członkowie zespołu muszą działać wspólnie, aby zakończyć wyścig na wyższej pozycji niż drużyna przeciwnika. Próbuj blokować lub eliminować graczy z drugiej drużyny, aby pomóc członkom swojego zespołu!

KLUBY

W grze Forza Horizon 2 kluby umożliwiają współpracę, współzawodnictwo i komunikację z innymi członkami społeczności.

Wszystkie funkcjonalności klubu dostępne są na karcie klubów w centrali gry. Dołączenie do klubu zapewnia dostęp do następujących opcji:

 1. Ranking klubowy — jeśli w ciągu tygodnia uzyskasz więcej PD niż inni członkowie klubu, zdobędziesz nagrodę w postaci kredytów.
 2. Tablica rankingu klubów — współpracuj z członkami własnego klubu, aby zdobyć PD i wyższą pozycję w ogólnym rankingu.
 3. Tablica ogłoszeń klubu — jeśli jesteś liderem lub zastępcą, możesz zamieszczać na tablicy ogłoszenia dla innych członków klubu.
 4. Premia PD w klubie — po zakończeniu zawodów otrzymasz premię zależną od wyniku klubu w porównaniu z innymi klubami.

RYWALE

Tryb rywali pozwala ścigać się ze znajomymi, klubem i graczami z całego świata, aby ustanowić najlepszy czas na każdym torze w Europie.

W grze Forza Horizon 2 wprowadzono opcję Moi rywale — to szybki i łatwy sposób sprawdzenia, na którym torze przegrałeś wyścig. Aby uzyskać dostęp do trybu rywali, należy przejść do karty rywali w centrali gry.

ZAWARTOŚĆ OD GRACZY

Gra Forza Horizon 2 oferuje kilka możliwości, aby w kreatywny sposób udostępnić swoje prace innym graczom:

 1. Wyglądy — utworzenie całościowego projektu lakierowania samochodu
 2. Motywy graficzne — tworzenie charakterystycznych naklejek, które pokryją karoserię twoich samochodów
 3. Tuning — majsterkowanie w mechanizmach samochodu, pozwalające zwiększyć osiągi
 4. Zdjęcia — oglądanie i udostępnianie zdjęć wykonanych przez najlepszych Forzagrafów w społeczności

KOLEJNY POZIOM!

Prawie wszystko, co robisz w grze Forza Horizon 2, jest wynagradzane w postaci PD. Zdobądź wystarczającą liczbę PD i wejdź na kolejny poziom.

Za każdym razem, gdy zdobywasz kolejny poziom, masz szansę wygrać nagrodę, kręcąc Horizon Wheelspin. Jeśli dopisze ci szczęście, możesz wygrać samochód wart miliony kredytów!

Jak odblokować finały festiwalu Horizon?

Aby odblokować finały festiwalu Horizon, musisz wygrać określoną liczbę mistrzostw w wycieczce. Kiedy to zrobisz, Ben rzuci ci wyzwanie w wyścigu finałowym, aby odblokować specjalną okazję...

Czy mogę ograniczyć sesję online do wybranych przez siebie osób?

Oczywiście! Wstrzymaj grę, wejdź na kartę Social i wybierz sesję prywatną!

Czym są drivatary?

Dzięki funkcjom konsoli Xbox One można przesłać informacje o sposobie jazdy i lokalizacji do usługi Xbox Live. Twój drivatar pojawia się w grach innych zawodników i zdobywa dla ciebie kredyty!

Nie wiem, co dalej robić. Jak uzyskać pomoc?

Jeśli chcesz uzyskać zalecenia na temat tego, co zrobić dalej, wystarczy powiedzieć: ANNA, what should I do? (ANNA, co mam robić?). Wówczas ANNA przygotuje dla ciebie trasę do wydarzenia lub coś ciekawego do odkrycia!

Uwielbiam grę Horizon 2, ale nie mam znajomych, z którymi można by grać. Gdzie mogę kogoś poznać?

Nie martw się, samotny graczu! Odwiedź serwis ForzaMotorsport.net i wejdź na forum społeczności. Tam poznasz wielu podobnie myślących graczy i wspólnie weźmiecie udział w przygodzie Horizon.

Jak mogę założyć klub?

Wstrzymaj grę i wejdź na kartę klubów. Wejdź na ekran dołączania do klubu i naciśnij przycisk X, aby założyć klub.

Ilu członków może liczyć klub?

Do klubu może należeć nawet 1000 graczy!

Gra jest dla mnie zbyt łatwa/trudna! Pomocy!

Odwiedź centralę gry. Wybierz kartę Mój profil, a następnie kartę ułatwień i trudności. Na tym ekranie można dostosować grę wedle własnego życzenia.

Jak zdobyć więcej PD w trybie online?

Kluczem jest opanowanie SZYBKIEJ, STYLOWEJ i CZYSTEJ jazdy! Jeśli zakończysz wyścig zgodnie z tymi trzema zasadami, zdobędziesz najwięcej PD!

Czy można się ścigać z członkiem zespołu autorów gry Forza Horizon 2?

Autorzy gry Forza Horizon 2 to skryte bestie. Ich nieuchwytność może się równać tylko z ich wyglądem i dowcipem. Odwiedź fora ForzaMotorsport.net, aby sprawdzić, na kiedy zaplanowana jest kolejna sesja z udziałem autorów!

KONTAKT

Odwiedź serwis ForzaMotorsport.net, aby uzyskać pomoc i informacje na temat gry Forza Horizon 2 i innych gier Forza.

Ta aplikacja nie obsługuje trybu edycji.