Uwaga: Jeśli wybierzesz mapę Goldcrest Valley, rozpoczynając nową karierę, będziesz mieć możliwość zwiedzenia mapy i zdobycia podstawowych informacji o grze.

Farming Simulator pozwala ci w dowolnym momencie zapisać postęp (wciśnij przycisk Main Menu
by zatrzymać grę, a następnie kliknij X by ją zapisać).

Uwaga: gra nie posiada funkcji automatycznego zapisu. Z tego powodu zaleca się częste zapisywanie stanu gry. Gdy gra zostanie zapisana, możesz ją wznowić, wchodząc w: Główne menu > Kariera > Wybierz grę.

Na każdej mapie Farming Simulator 17 znajduje się handlarz, u którego można zaopatrzyć się w maszyny i urządzenia. Dostęp do jego oferty można uzyskać, wciskając . Żeby odebrać swoje zakupy, musisz go jednak odwiedzić osobiście.

Jeśli chcesz zrobić sobie przerwę od zbierania plonów bądź jeśli nie to cię interesuje, możesz zająć się na swoim gospodarstwie hodowlą zwierząt. Dostępne zwierzęta to krowy, owce, świnie i kury. Wszystkie zwierzęta oprócz kur można kupować i sprzedawać u miejscowego handlarza zwierzętami.

W Goldcrest Valley dostępne są dwa pociągi. Można ładować na nie znacznie więcej produktów w celu przewozu w inny punkt mapy, wykorzystując dwie różne trasy.

- STACJE KOLEJOWE:
Produkty do przewiezienia pociągiem możesz wyładować z przyczepy do silosu na stacji kolejowej, a potem przeładować je do wagonów.

- ZURAWIE:
Żurawie pomagają ładować i wyładowywać bale do i z wagonów. Pamiętaj, że pociągiem nie możesz przewozić zwierząt. Musisz użyć do tego przyczepy do przewozu zwierząt.

Farming Simulator 17 umożliwia wspólne zarządzanie gospodarstwem przez Internet razem z kilkoma innymi graczami. Wybierz opcję Gra wieloosobowa w głównym menu, aby rozpocząć grę wieloosobową albo dołączyć do już istniejącej gry.

Jeżeli napotkasz problemy podczas instalacji i gry w Farming Simulator, skontaktuj się z naszym działem pomocy technicznej, wysyłając e-mail(usługa francuska/angielska):

E-Mail : support@focus-home.com

Prosimy o podanie pracownikom działu jak największej ilości informacjidotyczących rodzaju napotkanego problemu i okoliczności, w jakich on wystąpił.