KIEROWNICE I KONTROLERY
Forza Motorsport 6 obsługuje standardowe kontrolery, kontroler Elite oraz następujące kierownice:

• Mad Catz® Pro Racing™ Force Feedback Wheel and Pedals for Xbox One®
• Thrustmaster™ TX Racing Wheel (cały ekosystem)
• Thrustmaster™ Ferrari 458 Spider Racing Wheel
• Logitech™ G920 Driving Force Racing Wheel for Xbox One®
• Fanatec™ Clubsport Steering Wheel for Xbox One®

Aby użyć kierownicy:
1. Podłącz kierownicę do portu USB. Upewnij się, że kierownica jest podłączona do źródła zasilania.
2. Przejdź do menu „Ustawienia” konsoli Xbox One i wybierz „Urządzenia i akcesoria”.
3. Wybierz kierownicę, a następnie wybierz opcję „Przypisz komuś”. Następnie wybierz swój profil. (UWAGA: Kierownica może zostać rozpoznana jako „Kontroler bezprzewodowy dla konsoli Xbox One”)
4. Uruchom Forza Motorsport 6.
5. Przejdź do menu opcji i wybierz kontroler/kierownicę.
6. Dostosuj ustawienia przycisków. Aby przejść do opcji zaawansowanych, wciśnij przycisk X.

Forza Motorsport 6 jest w pełni kompatybilna z kontrolerem Xbox One® Elite. Aby zaprogramować funkcje kontrolera Elite, użyj dedykowanej aplikacji, dostępnej na rynku usług Xbox One®.
Przyciski
Hamulec ręczny
Wyższy bieg
Niższy bieg
Przewijanie
Sprzęgło
Spojrzenie do tyłu
Hamulec
Gaz
Kierowanie
Widok dowolny
Telemetria
Zmiana widoku
Menu główne
Menu Start konsoli Xbox
Spróbuj sprostać wyzwaniu ścigania się w deszczu. Deszczowa pogoda zmienia warunki jazdy. Znacznie maleje kontrola trakcji, a opony mogą ślizgać się na fizycznie symulowanych w 3D kałużach. W deszczu najważniejsze staje się dobre wyczucie pojazdu. Każdy tor staje się nowym wyzwaniem.

W nocy asfalt stygnie, zmniejszając tym samym przyczepność. W nocy przydaje się całkiem inny zestaw umiejętności niż za dnia. Na niektórych współczesnych torach zainstalowano jupitery, których oświetlenie całkowicie zmienia wygląd otoczenia. Na torach klasycznych, jedynym źródłem światła bywają przednie reflektory.
Sprawdź się w nowym systemie modyfikacji. Modyfikacje dostępne są w trybach kariery i gry dowolnej.

Modyfikacje dzielą się na trzy rodzaje: doładowania, ekipy i odwagi. Kredyty zdobyte w trakcie wyścigów można przeznaczyć na zakup pakietów modyfikacji. Pakiety te można także wygrać w losowaniu nagród.

Modyfikacji doładowania użyć można raz w każdym wyścigu w celu zwiększenia wypłaty lub premii PD albo zajęcia lepszej pozycji startowej. W jednym wyścigu można użyć maksymalnie trzech doładowań.

Modyfikacji ekipy można użyć nieskończoną liczbę razy, ale tylko raz w danym wyścigu. Modyfikacje ekipy symulują działania ekipy zwiększającej wydajność twojego samochodu.

Modyfikacji odwagi również można używać bez końca, ale tylko raz na dany wyścig. Modyfikacje odwagi dodają do wyścigu unikalne wyzwania, za których wykonanie uzyskasz większą wypłatę.

Przed każdym wyścigiem podane są zalecane modyfikacje. Wciśnij przycisk X przed wyścigiem, aby użyć modyfikacji. Pamiętaj tylko, że użycie modyfikacji automatycznie uznaje twój wynik za „nieczyste okrążenie”.
Forza Motorsport 6 oferuje całkiem nowy tryb kariery, czyli historię sportów motorowych.

Historia sportów motorowych składa się z pięciu tomów. Pierwszy to „Super uliczny”, ostatni – „Super motorsport”. Każdy tom to osobna kariera i zarazem rozbudowane doświadczenie, które pozwala graczom zwiedzić świat i stać się częścią historii i współczesności motoryzacji.

Każdy tom składa się z trzech odrębnych serii. Dana seria może być hołdem złożonym klasycznym torom albo serią wyścigów na mokrej nawierzchni.

W każdej serii możesz wystartować w jednej z sześciu unikalnych grup samochodów. W każdej z grup znajdziesz samochody oddające ducha danego tomu.
W zawodach pokazowych zróżnicowane samochody ścigają się w unikalnych trybach gry. Te zawody nie wymagają posiadania samochodu. Możesz wziąć w nich udział w dowolnym momencie, poza trybem kariery.
Ligi to zawody wieloosobowe, w których gracze rywalizują w ściśle określonych grupach, ustalonych w oparciu o umiejętności i temperament. Każde zawody ligowe dostępne są o określonej porze dnia. Sprawdź harmonogram na ekranie wyboru ligi, by sprawdzić, kiedy dostępna jest twoja liga. Po zakończeniu ligi otrzymasz nagrody odpowiadające twojej pozycji w rankingu.

Umiejscowienie w grupie odbywa się automatycznie, w oparciu o ocenę twoich umiejętności. Wraz z postępami w grze, awansujesz do kolejnych grup. Przynależność do grupy umożliwia ci udział w ligach i innych wyścigach z danej grupy. Po rozpoczęciu ligi w swojej grupie, pozostaniesz w danej grupie aż do końca ligi.
Aby ułatwić sesje wieloosobowe, Forza Motorsport 6 pozwala ci zebrać grupę w lobby przed wyścigiem.

Zaproś znajomych za pośrednictwem aplikacji Xbox Party. Kiedy grupa będzie w komplecie, zostaniecie przypisani do wspólnej sesji. Możecie także założyć własne lobby prywatne.
Losowania nagród to twoja szansa na wielkie wygrane! Z każdym zdobytym poziomem kierowcy lub osiągniętym kamieniem milowym uzyskasz możliwość losowania nagród. Możesz wygrać kredyty, pakiety modyfikacji, a nawet nowe samochody.

W trakcie losowania na ekranie pojawi się losowy zestaw nagród. Jeśli zobaczysz coś, co ci się spodoba, wciśnij przycisk A, by zablokować aktualny zestaw nagród i sprawdź, którą z nich uda ci się zdobyć!
Twoi przeciwnicy w Forza Motorsport 6 to czerpiące dane z chmury drivatary.

Drivatary wprowadzają element ludzki do każdego wyścigu rozgrywanego w Forza. Czerpiąc dane z chmury, drivatary wzorują się na prawdziwych kierowcach ze społeczności Forza, przejmując styl gry, a także silne i słabe punkty swoich ludzkich odpowiedników. W rezultacie wyścigi z drivatarami bardziej niż kiedykolwiek wcześniej sprawiają wrażenie rywalizacji ze znajomymi.

Forza Motorsport 6 pobiera dane od milionów graczy, zarówno w Forza Motorsport 5, jak i Forza Horizon 2. Dane czerpane przez system drivatarów z chmury pozwalają im stosować nowe, bardziej nieprzewidywalne zachowania na torze. Jeszcze nigdy drivatary nie przypominały w takim stopniu żywych przeciwników.

Drivatary są zbyt agresywne? Przejdź do ustawień drivatarów w menu przed wyścigiem i włącz tryb ograniczania agresji, żeby wyłączyć takie zachowania jak blokowanie czy wcinanie się.

Spersonalizuj swojego drivatara, wybierając kierowcę płci męskiej lub żeńskiej. Możesz to zrobić w menu opcji, dostępnym w menu głównym.
Wspinaj się na szczyty rankingów i udowodnij, że jesteś najlepszym kierowcą na świecie! Rywale powracają. Ponownie możesz śledzić swoich bezpośrednich konkurentów oraz wyniki czasowe najlepszych kierowców w Forza.

Za pośrednictwem rankingów możesz pobrać specyfikacje tuningu najlepszych rywali.
Dostosuj wygląd i osiągi swego samochodu. Poszerzyliśmy zewnętrzne modyfikacje o licencjonowane koła i części nadwozia. Rozbudowany system winylów pozwala stworzyć niemal dowolny wzór. Możesz także ulepszać specyfikacje samochodów, aby dostosować je do swoich potrzeb i uzyskać jak najlepsze osiągi, a nawet przystosować je do konkretnych torów.

Udało ci się stworzyć fajny wzór? Twoje zdolności tuningu nie mają sobie równych? Podziel się swymi dziełami z innymi graczami za pośrednictwem narzędzi społecznościowych.

Im więcej graczy użyje twoich wzorów i specyfikacji, tym więcej otrzymasz nagród. Najpopularniejsze i najskuteczniejsze specyfikacje i wzory zostaną przedstawione wszystkim graczom.

Przenieś swoje ulubione wzory, grupy winylów i specyfikacje tuningu z Forza Motorsport 5 i Forza Horizon 2.
Każdy samochód w Forza Motorsport 6 oferuje tryb Forzavista™, czyniący go unikalną przygodą w świecie motoryzacji.

Gracz może obejrzeć samochody z zewnątrz i od środka – wszystko oddane z niesamowitą liczbą detali. Możesz przejść do trybu Forzavista™, wciskając przycisk X w menu głównym. To pozwoli ci obejrzeć swój aktualny samochód, zmodyfikować elementy nadwozia i zmienić kolory lakieru. Jeśli chcesz obejrzeć samochód z bliska, wychyl lewy drążek w dół, żeby przyklęknąć.
Pochwal się osiągnięciami za pomocą odznak w profilu. Odznaki można odblokować wraz z postępami w grze lub poprzez wyjątkowe osiągnięcia. Niektóre odznaki mogą zdobywać kolejne poziomy w trakcie gry.

Znajdziesz je w menu opcji, w menu głównym. Każdy może je obejrzeć, więc zaprezentuj te najlepsze!
Pomoc techniczna dostępna jest przez siedem dni w tygodniu, także w dni świąteczne. Więcej informacji na temat gry, Xbox Live i konsoli Xbox One znaleźć można w sieci, pod adresem www.xbox.com/support.