Deskrypcja Przycisków:
Ruszaj Awatarem
Ruszaj Kamerą
Skok
Atak w Zwarciu
Zmień Broń
Kontekst Działań/Przeładuj
Użyj Moc
Blokowanie
Kucanie
Celuj Bronią
Xbox Home Menu

WYBIERZ SWOJĄ WARFRAME


Po przedstawieniu wstępu, będziesz miał(a) możliwość wybrania trzech Warframes. Z czasem będziesz w stanie zbudować lub kupić dodatkowe Warframes!

Excalibur jest dobrze zbalansowany dla początkujących graczy. Wykonaj Tnący Pęd by gwałtownie wlecieć do boju i po tym oślep pozostałych wrogów Rozbłyskiem. Wykonaj moc Oszczepów Świetlnych, aby przebić na wylot wszystkich nieprzyjaciół zgromadzonych wokoło Excalibura. Jaśniejące Ostrze, przyzywa miecz czystego światła o wielkiej mocy.

Volt posiada zdolności, które oferują alternatywę dla broni białej lub wzmacniają jej działanie. Porażenie uwolni impuls elektryczny, który przeskoczy od celu na otaczających go wrogów, porażając również ich. Szybkość zwiększa prędkość poruszania i ataków bronią białą dla Ciebie i Twoich sojuszników, pozwalając na ucieczkę, a także na szybsze poruszanie się po mapie. Użyj Tarczy Elektrycznej, by zapewnić osłonę sobie i sojusznikom - wrogowie nie będą w stanie przez nią przestrzelić, w przeciwieństwie do sojuszników. Tarcza zapewni dodatkowe obrażenia elektryczne dla broni, których pociski będą przez nią przelatywać. Na sam koniec, Przeładowanie - sprawi, że Volt uwolni potężny ładunek elektryczny raniący otaczających go wrogów i detonujący sprzęt elektroniczny, który zada jeszcze więcej obrażeń.

Mag ma umiejętność kontrolowania energii magnetycznych, i jest ekspertem manipulowania energii. Wykonaj Przeciągniecie, aby wyrwać wrogów z ukrycia, albo by przeciągnąć sojuszników w bezpieczne miejsce. Polaryzacja Tarczy umożliwia wyłączenia osłon wrogów, co pozwala złagodzić ich atakiem, albo może uzupełnić tarcze przyjaciół potrzebujących pomoc. Atraktor Pocisków umożliwia wszystkim lecącym pociskom na trafienie w przeciwnika, nawet tym wystrzelonym przez innych wrogów! Ostateczna moc Mag, jest zgodna ze swoją nazwą: Zmiażdżenie, unosi wszystkich przeciwników w pobliżu w powietrze i powoduje ogromne i miażdżące obrażenia używając siły grawitacyjne.WYBÓR BRONI


Twoje Bronie Białe umożliwiają wykonanie specjalnych ataków zakończających z ukrycia na przeciwników, którzy nie zdają sobie sprawy z twojej obecności. Jeśli jest możliwe wykonanie ataku z ukrycia, specjalny kontekst działań zostanie dostępny (domyślnie: Prawy Spust). Zakończające ataki z ukrycia powodują ogromne obrażenia, zabijając słabszych przeciwników od razu. Misje mogą okazać się łatwiejsze do wykonania, jeśli wyeliminujesz przeciwników po cichu zanim oni uruchomią alarm.

The Skana jest podstawową bronią dającą możliwość wykonania szybkich ataków.

The Mk-1 Bo to pałka dające możliwość wykonania ataków obrotnych, które mogą uderzyć kilku wrogów na raz.Twoja broń boczna nie jest taka silna jak twoja broń główna, ale ma oddzielną amunicję i może być użyta podczas wykrwawiania. Prawidłowo zmodyfikowana, broń boczna może stać się najbardziej zabójczą bronią w twoim ekwipunku.

The Lato jest pistoletem, który zadaje średnie obrażenia i jest bardzo precyzyjny dzięki jego niskiego odskoczenia.

Cichy Kunai leci łukiem po rzuceniu, co pozwala na trafienie w ukrytego przeciwnika, zanim on zaalarmuje jego towarzyszy.Twoim ostatecznym wyborem będzie broń główna . Broń główna uzupełni Twój ekwipunek - wybierz broń, która zasili wady innych broni i pozwoli na pomyślne wykonanie jakichkolwiek misji.

The Mk-1 Braton to podstawowy karabin który strzela szybko i celnie niezależnie od dystansu.

The Paris nie jest bronią palną, jest to łuk. Idealny do zabijania wrogów po cichu: pamiętaj by przytrzymać przycisk wystrzału do maksymalizacji uszkodzeń zanim wystrzelisz.POJEMNIKI Z ŁUPAMI


Schowki i inne pojemniki z łupami pojawią się podczas twojej misji i zawierają pomocne materiały potrzebne do pomyślnego zakończenia misji (kule zdrowia i energii dla twojego Warframe oraz amunicje do broni). Mogą one także zawierać użyteczne zasoby potrzebne między misjami, np. Kredyty do zakupu nowych zawartości i zasoby do tworzenia nowych elementów w twoim Warsztacie. Schowki mogą być otwarte (domyślnie: B), ale inne pojemniki muszą być zniszczone za pomocą broni.
Manewry otworzą ci drogę na swobodne poruszanie się po planszach. Przeskocz przeszkody, ziewające jamy, lub biegnij po ścianie, aby szybko i sprawne dotrzeć do celu.

Podwójny Skok - Naciśnij skok dwa razy, aby wykonać Podwójny Skok.

Ślizg - naciśnij przycisk kucnięcia podczas biegu, aby wykonać ślizg i śmignąć pod nisko wiszącymi przeszkodami.

Skok Balistyczny - Naciśnięcie przycisku ‘skoku’ podczas ślizgu, wzbije gracza w powietrze, tymczasowo zwiększając szybkość lotu. Skok Balistyczny może być używany, wraz z podwójnym skokiem, aby efektywnie zmienić kierunek lotu.

Celowanie W Locie - Skocz, a następnie przytrzymaj celowanie, aby uaktywnic szybowanie podczas lotu.

Bieg Po Ścianie - Naciśnięcie przycisku ‘skoku’ podczas dotknięcia ścian uaktywni bieg po ścianie. Zdolność może być użyta, aby wspiąć się po różnych powierzchniach.

Przywarcie - Przytrzymaj nacelowanie będąc obok ściany, aby przyczepić się do ściany.

Lina zjadowa - Naciśnięcie przycisku aktywacji przy linie pozwoli graczowi wskoczyć na linę.ZAAWANSOWANE MANEWRY


Jeśli nacelujesz ziemię podczas skoku z bronią Białą, uaktywnisz Atak obszarowy z jego bronią. Bronie Białe zachowują się różnie, ale wykonanie ataku po skoku przeważnie powoduje powalenie wszystkich przeciwników znajdujących się wokoło.

Naciśniecie przycisku kucania podczas biegu spowoduje Warframe do ślizgu który umożliwi na poślizg pod nisko zwisającymi przeszkodami, które nie można przeskoczyć. Użycie ślizgu podczas skoku w przód spowoduje kopniaka, który powali słabszych wrogów.

Przeciwnicy którzy zostali powaleni są podatni na specjalne wykończenie które powoduje okrutne obrażenia, podobne do ataku z ukrycia.

Blokowanie (Domyślnie: Prawy Spust) Wykona atak bronią białą, który spowodowuje mniej obrażeń niż zwykle. Blokowanie może być wykonane podczas niektórych manewrów, takich jak skok i ślizg.

Przewodzenie twojej broni Białej, kiedy jest wybrana, (domyślnie: Lewy Spust) spowoduje na zebranie energii od twojej Warframe by ulepszyć ataki w zwarciu. Uderzenie w przeciwnika w trakcie przewodzenia spowoduje dodatkowe obrażenia, ale zmniejszy zasoby twojej energii za każdym uderzeniem.

Blokowanie podczas Przewodzenia może spowodować oszołomienie przeciwników, podczas ich ataku i umożliwi ci wykonanie kontrataku powodującego większe obrażenia.


Hakowanie


Czasami hakowanie jest niezbędne do kontynuacji misji, np. kiedy wrota zostaną zamknięte przez komputer zabezpieczeń lokalnych. Podejdź do systemu zabezpieczeń i naciśnij przycisk kontekstowych działań by zacząć hakowanie. Podczas hakowania, obracaj sześciokątnymi kafelkami i spróbuj uzupełnić wzór zanim czas upłynie. Jeśli hakowanie nie zostanie wykonane w czas, możesz spróbować jeszcze raz, na innej konfiguracji kafelków.

Łamacz szyfrów (Cipher) może być nabyty i spowodowuje natychmiastowe rozwiązanie szyfru. Łamacze są przydatne, gdy terminal musi być hakowany, jeśli wrogowie są w pobliżu. Wybierz opcje „Użyj Cipher” by go użyć i dokonać natychmiastowego hakowania.TWÓJ STATEK, LISET


Po zakończeniu pierwszej misji, znajdziesz się na pokładzie własnego statku, który pełni rolę bazy między misjami. Początkowo Liset nie ma ważnych segmentów, ale będą one dostępnie po zakończeniu misji samouczka.

Arsenał ten segment pozwoli na modyfikację twojego wyposażenia po zdobyciu dodatkowych broni i Warframes. Możesz również zmienić wygląd twojego Warframe i broni, poprzez wyposażenie dodatkowych elementów kosmetycznych i zmienienie kolorów.

Będziesz w stanie pomieścić więcej mocnych modów w twoich broniach i Warframes, kiedy ich poziom wzrośnie. Statystyka twoich Warframes zwiększy się również z ich poziomem.

Rynek jest miejscem, w którym można kupić Warframes, bronie, elementy kosmetyczne, wyposażenie i inne zawartości. Schematy będą powszechnie dostępne za Kredyty, ale inne zawartości mogą wymagać Platyny by je zakupić.

Misje są wybierane przez Konsolę Nawigacyjną . Odczyt nawigacyjny pokarze, która wroga frakcja jest obecna w misji i ich poziom, by pomoc ci zdecydować czy jesteś gotowy(a) do walki. Więcej misji zostanie dostępnych po wykonaniu tych już otwartych.

Możesz również spojrzeć na okienko nawigacji, znajdujące się w górnym prawym rogu, aby sprawdzić, jakie zasoby są dostępne w tym miejscu.

Warsztat jest miejscem na budowę elementów ze zdobytych schematów. Jeśli posiadasz prawidłowe zasoby, to możesz zacząć budowę, ale budowa trochę potrwa, bo wszystko, co dobre potrzebuje trochę cierpliwości.

Niektóre schematy można użyć ponownie; jest to pożyteczne, do budowania elementów często używanych w bitwie.

Stacja Modów pozwoli ci sprzedawać niepotrzebne mody, lub przekształcać je w nowe mody. Możesz nawet użyć zapasowe mody aby jeszcze bardziej zwiększyć poziom twoich najbardziej używanych modów.

Fuzja modów ulepsza ich rangę i efekt(y) w bitwie, ale zainstalowanie modów większej rangi będzie kosztowało więcej energii. Fuzja pochłonie twoje Kredyty i zniszczy jakiekolwiek mody użyte we fuzji – oprócz oryginalnego modu.MODY


Podczas zwarcia podniesiesz wiele pożytecznych zasobów, które wzmocnią Twój Arsenał specjalnymi ulepszeniami - zwanymi Modami. Pamiętaj, Mody ulepszają siłę twojego uzbrojenia oraz wybranej postaci. Sam ustalasz jak łączyć Mody, żeby pasowały do twojego stylu walki.

Każdy mod ma wartość przypisaną do drenażu, który wskazuje na koszt w punktach pojemności zainstalowania go na broni lub Warframe. Ze wzrostem mocy Twojego ekwipunku, wzrastać będzie również pojemność na mody.

Polaryzacja - W okienku ulepszeń zobaczysz, że miejsca na Mody często posiadają określoną polaryzację. Dopasowanie Modu do Polaryzacji znacząco redukuje Koszt, podczas gdy Mody niepasujące danej Polaryzacji zwiększają Koszt

Mody Aury - Aury to specjalne Mody dla Warframe stworzone, by wspierać całą twoją drużynę i dodatkowo zwiększać Tobie pojemność na Mody!

Mody Postawy - Zbieraj Mody Postaw, by odblokować różnorodne ataki dla Twojej ulubionej broni białej. . Mody Postawy zwiększają pojemność broni, jeśli są zainstalowane w bliźniaczym gnieździe Polaryzacji.

Forma - Formy pozwalają na modyfikację Polaryzacji miejsca na Mod w danym przedmiocie. W ten sposób można stworzyć niesamowicie potężną konfigurację przedmiotu.

Nazywali ich Tenno. Wojownicy miecza i broni palnej - mistrzowie zbroi WARFRAME. Ci, którzy przetrwali Starą Wojnę, zostali porzuceni, by dryfować wśród ruin. Teraz znów są potrzebni.


Grineer, z ich ogromnymi armiami rozprzestrzeniają się na cały Układ Słoneczny. Zew rozbrzmiewa pośród gwiazd wołając wszystkich Tenno to starożytnego miejsca. Wołają Ciebie.


Pozwól Lotusowi, aby cię poprowadziła. To ona uratowała cię z komory kriosnu i dała ci szanse na przeżycie. Grineer cię znajdą; musisz być przygotowany. Lotus nauczy cię jak używać Warfames, by odblokować ich sekretne moce.

Obecnie, jest wiele rodzajów misji w Warframe. Od czasu do czasu, pojawi się inny cel, ale nie zakończysz go dopóki pierwsza misja nie zostanie zakończona.


 • Zabójstwo: Ważny VIP musi zostać wyeliminowany; ma szanse na pozostawienie rzadkich zawartości.

 • Przechwycenie: Znajdź, obezwładnij i przechwyć przeciwnika; będzie próbował uciec od ciebie.

 • Podstęp: Przenieś pamięć masową do układu nawigacji statku; gracz który niesie pamięć nie będzie mógł korzystać z jego broni głównej .

 • Obrona: Obroń cel przed falami wrogów. Co pięć fali, jest możliwość wybrania opcji, by ubiegnąć z nagrodą i pozostawić misję.

 • Wykopaliska: podążaj za wskaźnikiem do miejsca Ekskawatora i chroń go przed atakiem wroga, dopóki wykopie zasobów. Po zakończeniu pierwszej ekskawacji możesz iść do ekstrakcji, albo znaleźć inne Ekskawatory, aby wykopać więcej zasobów. Zlokalizuj i zabij wrogów którzy noszą zasilacze do Ekstraktora.

 • Eksterminacja: Pokonaj wszystkich przeciwników w misji. Jest zawsze pokazany licznik ile wrogów pozostało.

 • Uprowadzenie: Eskortuj cel wzdłuż określonej ścieżki przez tryb. Cel będzie wyczerpywał tarcze graczy w pobliżu by się napędzić.

 • Przejęcie: Przejmij i obroń cele w misji; wrogowie także będą starać się przejąć i obronić cele. Utrzymaj punkty dłużej niż wrogowie aby wygrać.

 • Inwazja: Tymczasowo współpracuj z inną frakcją by pokonać wszystkich wrogów w misji.

 • Obrona Mobilna: broń różnorodne cele w misji przez określony czas. Jeden z graczy będzie musiał przenieść pamięć masową do celu.

 • Ratunek: znajdź i eskortuj więźnia poza obszar. Wrogowi Dozorcy zabiją więźnia, jeśli cię odkryją.

 • Sabotaż: Znajdź i zniszcz cel. Cel będzie inny w zależności od trybu misji.

 • Infiltracja: Zlokalizuj trzy Skarbce i zhakuj ich konsole, aby wydobyć sekretne dane. Każdy skarbiec jest chroniony przez różne systemy obrony, które uaktywnią automatyczne wymazanie danych jeśli Cię wykryją. Aby zakończyć pomyślnie misję, potrzebujesz zhakować co najmniej jeden skarbiec – każdy dodatkowy opróżniony skarbiec da Ci więcej nagród.

 • Przetrwanie: System podtrzymywania życia będzie powoli się wykańczał, uszkadzając gracza, jeśli licznik dojdzie do 0%. Przeciwnicy będą, co jakiś czas, pozostawiali kapsułki podtrzymywania życia - bardziej wydajne kapsułki pojawią się z upływem czasu. Co każde 5 minut, misja może być zakończona by odebrać nagrodę.

 • Syndykatowe Konklawe: W tym trybie, Gracze będą grali kontra gracze. Niektóre Warframes, broń i mody nie będą dostępne w tym trybie.

 • Rozprawa: Rozprawa jest specjalnym trybem, który trwa o wiele dłużej niż normalne misje. Aby poprawnie wykonać łamigłówki i przeżyć nieustanne fale wrogów, aż do 8 graczy może grać w misję Rozprawy. Jeśli szukasz większego wyzwania, możesz zaprosić minimum 4 graczy do rozgrywki. Wykonanie Rozprawy, wynagrodzi was Unikatowymi Ulepszeniami Arcane.

Cztery tryby wieloosobowe istnieją i mogą być zmienione miedzy misjami. Te tryby tworzenia gry zmieniają opcje wieloosobowe.Publiczny: Wybranie misji na mapie solarnej uaktywni poszukiwanie grających w tę samą misję by do nich dołączyć. Numer zostanie wyświetlony przy każdym węźle misji, by pokazać ci istniejące grupy graczy.


Tylko Przyjaciele: Wybranie misji nie uaktywni poszukiwania innych graczy. Tylko członkowie Klanu i przyjaciele będą zdolni do udziału w twojej sesji.


Zaproszeni: Wybranie misji nie uaktywni poszukiwania innych graczy. Inni gracze nie mogą dołączyć, ale mogą być zaproszeni.


Solo: Wybranie misji nie uaktywni poszukiwania innych graczy, inni gracze nie mogą dołączyć. Otwarcie menu w tej opcji wstrzyma grę.

Podczas ważnych wydarzeń, takich jak zabijanie specjalnych przeciwników, funkcja Game DVR może zapisać Twój sukces, by oglądać go ponownie. Powiadomienie zostanie wyświetlone w dolnej części ekranu po nagraniu Twojego momentu; możesz go obejrzeć naciskając przycisk Xbox Home Menu, lub wybrania aplikacji Game DVR.

Jeśli chcesz rozmawiać z innymi graczami i dołączyć do Społeczności Warframe, to znajdziesz oficjalne forum tutaj:
https://forums.warframe.com/index.php?/forum/238-polski/


Jeśli masz problemy z grą, możesz skontaktować się ze Wsparciem tutaj:
https://digitalextremes.zendesk.com/


Baza wiedzy o powszechnych problemach i jak je rozwiązać może być znaleziona tutaj:
https://digitalextremes.zendesk.com/